PROJELER

ALBÜMLER

İŞTE GÖĞEBAKAN’IN OĞLUNA VASİYETİ

02/07/2014

“BEN ÖLÜRSEM ERDOĞAN ABİ’DEN HELALLİK AL”

 

Uzun yıllar kanser ile mücadele eden ve bu sabah tedavi gördüğü hastanede yaşamını yitiren Murat Göğebakan’ın, ölmeden önce Samsun AK Parti Gençlik Şöleni'nde söylediği “Ben ölürsem Erdoğan Tok abimden helallik al” sözleri akıllarda kaldı.

Uzun süredir kanserle mücadele eden şarkıcı Murat Göğebakan’dan kötü bu sabah haber geldi. Tedavisi yoğun bakımda süren Murat Göğebakan bu sabah yaşamını yitirdi. Prof. Dr. Hüseyin Öz tarafından yapılan yazılı açıklamada;  “5 yıl önce lösemi teşhisi konulan Murat Göğebakan lösemi ve solunum yetmezliği sebebiyle 10 gündür hastanemizin yoğun bakım ünitesinde tedavi görmekteydi. Bu sabah saat 08.45’te lösemiye bağlı ani kalp durması sonucu hayatını kaybetmiştir” denildi.

 

“ERDOĞAN TOK’TAN HELALLİK  AL”

Yerel seçim öncesi, Samsun AK Parti İl Gençlik Kolları tarafından 22 Mart 2014 akşamı gençlik şölenine katılan ve sahne alan Murat Göğebakan’ın sözleri herkesi ağlatmıştı. Oğluna ettiği vasiyeti sahneden binlerce kişiye açıklayan Göğebakan ;  “Doktorum bana sana ilik nakli yapılması lazım dedi. Çok para istemişlerdi, o kadar param yoktu benim ama Allah’ım vardı sorun değildi. Bir gün Samsun’dan bir telefon geldi bana hiç unutmam, unutamam o telefonu görüşmesini. Oğlum Bülent’e ettiğim vasiyetimde vardır bir gün ölürsem git bu adamdan helallik al. Ve o da  30 Mart akşamı İlkadım Belediye Başkanı olacak olan adam Erdoğan abim. Aynen şunları söylemişti telefonda “Yapabileceğimiz ne varsa kardeşlerin burada hazır” demişti.  Allah  razı olsun Allah’ım hiçbir başkanımıza zarar vermesin. Erdoğan abimin bir lafı benim yüreğimi doldurdu yüreğimi…” demişti.

 

“HAKKIM VARSA HELAL OLSUN”

Göğebakan’ın ölüm haberi tüm Türkiye'yi derinden yaraladığı gibi yakın dostu, İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok'u yasa boğdu. Başkan Tok, Murat Göğebakan’ın dile getirdiği o sözlerini tekrar tekrar hatırladığını belirterek “Hakkım varsa helal hoş olsun” dedi.

Göğebakan’ın ölüm haberini alan Başkan Tok, Göğebakan ailesine ve sevenlerine Allah'tan sabır diledi. Başkan Tok yaptığı açıklamada, "5 yıl önce lösemi teşhisi konulan Murat kardeşimizin bu sabah tedavi gördüğü hastanede yaşamını yitirmesinin haberinin ardından derin bir yara aldık. Güzel yürekli bir insan, yaşama her zaman pozitif bakabilen bir kişiliği kaybetmenin acısı tüm Türkiye en derin duygularla yaşıyor. Seçim öncesi AK Parti Samsun Gençlik Kolları tarafından düzenlenen "Gençlik Şöleni"nde söylediği sözleri aklımızdan çıkmıyor. Oğlu Bülent Göğebakan'a ettiği vasiyette oğlunun benden helallik almasını belirttiğini söyleyen Murat kardeşim için kelimeler kifayetsiz kalır. Türk sanat dünyası büyük bir çınarını kaybetmiştir. Başımız sağ olsun Rabbim ailesine sabır versin." dedi.

 

HABER FOTOĞRAFLARI

DİĞER HABERLER